Zbudowałeś bożonarodzeniową stajenkę? Podziel się nią z innymi - wyślij nam jej zdjęcie, a my je opublikujemy na stronie katowice.gosc.pl. Czekamy też na fotografie szopek w kościołach archidiecezji katowickiej.
Można przysłać nie więcej niż trzy fotografie – na przykład ogólny plan stajenki i dwa zbliżenia na jej poszczególne elementy. Chodzi o szopki w kościołach i w domach z terenu archidiecezji katowickiej.
Na Wasze zdjęcia czekamy do 8 stycznia 2024 roku pod adresem katowice@gosc.pl. W tytule e-maila trzeba wpisać wezwanie parafii lub imię i nazwisko twórcy szopki, nazwę miejscowości oraz hasło #NiezłaSzopka.
Planujemy też element zabawy: od 9 do 14 stycznia będzie można zagłosować na zdjęcia najciekawszych stajenek. Fotografie trzech szopek w kościołach i trzech w domach, które uzyskają największą liczbę głosów, opublikujemy w papierowym „Gościu Katowickim” z datą niedzieli 28 stycznia.
Tę zabawę proponujemy czytelnikom od lat i zawsze cieszy się ona wielkim zainteresowaniem. Rok temu w kategorii stajenek w kościołach na pierwszych trzech miejscach znalazły się parafie św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śl.-Wilchwach, św. Bartłomieja w Bieruniu Starym i św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich. Wśród szopek domowych najwięcej głosów padło na dzieło Grażyny i Eugeniusza Tomczoków z Siemianowic Śląskich-Bytkowa, stajenkę ze szpitala w Pyskowicach, oraz – ex aequo – betlyjki Rafała Sudoła z Chorzowa oraz Julii d'Amico.
Czekamy na zdjęcia Waszych szopek wielkich na pół pokoju i całkiem maleńkich, bogatych i bardzo prostych. Te ostatnie wcale nie muszą być gorsze – na przykład w jednej z zeszłych edycji naszej zabawy jedna z betlyjek, robiących największe wrażenie, była zbudowana ze zwyczajnych klocków lego. Liczy się tylko to, by wyrażały radość z tego, że Bóg stał się człowiekiem, aby nas zbawić.
Szopka w kościele św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śl.-Wilchwach (fragment). Weronika TrontNa następnej stronie - regulamin naszego przeglądu.
Poniżej galeria ze zdjęciami stajenek, nadesłanymi przez Czytelników