Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wydawnictwo IPN na Targach Książki, Katowice, 3-4 listopada

Od 3 do 5 listopada 2023 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach  będzie gościło Wydawnictwo IPN - które zaprasza na swoje stoisko w ramach Targów Książki w Katowicach. Targi to dobra okazja do zapoznania się z nowościami wydawniczymi i zrobienia zakupów w atrakcyjnych cenach.

W ramach programu „Spotkania z Nauką” będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych prezentujących czasopisma naukowe Wydawnictwa IPN. Na stoisku odbędą się także spotkanie autorskie.

Godziny otwarcia:

3 listopada 2023 (piątek) - 11.00-19.00

4 listopada 2023 (sobota) - 10.00-19.00

5 listopada 2023 (niedziela) - 10.00-17.00

Harmonogram spotkań:

Piątek, 3 listopada, godz. 16.00 - 16.50 (Forum A) - Michał Luty - Dziesięć lat w Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności". Wspomnienia z lat 1980-1990

Dyskusja panelowa z udziałem autora wspomnień: Michała Lutego oraz dr. Andrzeja Grajewskiego, dr.  Andrzeja Sznajdera i dr. Tomasza Kurpierza.

Publikacja przedstawia dziesięć lat działalności autora w „Solidarności”, od jej zakładania w Instytucie Przemysłu Tworzyw i Farb w Gliwicach (IX 1980) do 1990 r. Przedstawia różne obszary jego aktywności: organizacyjny, wydawniczy, oświatowy (Wszechnica Górnośląska). Do najciekawszych należy opis pozyskiwania sprzętu poligraficznego, w tym prowokację SB a także internowania, pobytu w areszcie i procesu sądowego.

Spotkania z Nauką

W ramach Targów Książki w Katowicach odbędą się też dyskusje panelowe, poświęcone czasopismom IPN, z udziałem redaktorów naczelnych i ekspertów.

Program dyskusji panelowych poświęconych czasopismom IPN:

Piątek 3 listopada

11:00-12:30 Temat: Tradycyjne periodyki naukowe w dobie ewolucji nowoczesnych narzędzi wydawniczych

Uczestnicy: dr hab. Filip Musiał red. nacz. Aparat Represji w Polsce Ludowej 1944-1989, dr Daniel Czerwiński z-ca red. nacz. Pamięć i Sprawiedliwość, dr Tomasz Domański z-ca red. nacz. Polish-Jewish Studies, dr Mariusz Żuławnik red. nacz. Przegląd Archiwalny IPN, dr Franciszek Dąbrowski z-ca red. nacz. Institut of National Remembrance Review, dr hab. Adam Dziuba red. nacz. Komunizm: System - Ludzie - Dokumentacja, Moderacja: Jędrzej Lipski (red. nacz. Dziennik Zachodni)

14:00-14:50 Temat: „Polish-Jewish Studies” jako przestrzeń naukowa nowych kierunków i perspektyw badawczych w obszarze studiów polsko-żydowskich

Uczestnicy: dr Tomasz Domański, z-ca red. nacz. Polish-Jewish Studies, dr Alicja Gontarek, sekretarz redakcji, dr Mateusz Szpytma, członek redakcji, wiceprezes IPN, dr Roman Gieroń, członek redakcji. Moderacja: Ewelina Kosałka-Passia (dyrektor programowy Polskie Radio Katowice).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy