Nowy numer 39/2023 Archiwum

Region. ZTM zaprasza na lekcje komunikacyjne

Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Jak zaplanować podróż, kupić bilet i korzystać z ulg? Dlaczego transport zbiorowy jest ważny dla planety? Te i inne tematy pracownicy Zarządu Transportu Metropolitalnego omawiają podczas tzw. lekcji komunikacyjnych.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów ze szkół podstawowych z klas II-III. Do zgłaszania się ZTM zaprasza placówki z obsługiwanego przez siebie obszaru, czyli z 57 miast i gmin. Pierwsze zajęcia ruszą już w październiku. Poprzez zabawę najmłodsi dowiadują się jak zachowywać się w autobusie, tramwaju i trolejbusie oraz dlaczego korzystanie z transportu zbiorowego jest proekologiczne. W Katowicach lekcje współprowadzone są z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. 

W pierwszej edycji lekcji komunikacyjnych wzięło udział ponad 450 uczniów m.in. z Będzina, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Siemianowic Śląskich i Tychów. - Zainteresowanie lekcjami było bardzo duże i z tego powodu uznaliśmy, że należy kontynuować ten projekt - mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor ZTM. - Spotkania służą nie tylko poszerzaniu wiedzy, ale również bezpieczeństwu. Nasi pracownicy przypominają dzieciom o głównych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i podróżowania komunikacją miejską - dodaje M. Gutowska.

Nabór do projektu ruszył 18 września. Na stronie głównej Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce Edukacja - Lekcje komunikacyjne znajduje się specjalny formularz, który mogą uzupełnić przedstawiciele danej placówki edukacyjnej. Skan uzupełnionej karty zgłoszeniowej wystarczy przesłać na adres mailowy: kancelaria@metropoliaztm.pl. Wiadomość należy zatytułować „Zgłoszenie na lekcje komunikacyjne”. Po otrzymaniu formularza ZTM będzie kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym w karcie zgłoszeniowej pracownikiem placówki.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast