Nowy numer 48/2023 Archiwum

PRECOP 28, wydarzenie poprzedzające i przygotowujące do Szczytu Klimatycznego, Katowice, 5 i 6 października

Dwa dni rozmów i spotkań, 30 inspirujących sesji tematycznych i 150 wyjątkowych prelegentów, a wśród nich przedstawiciele biznesu, gospodarki, nauki oraz instytucji i organizacji pozarządowych. Tak właśnie zapowiada się PRECOP 28, wydarzenie poprzedzające i przygotowujące do Szczytu Klimatycznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (UN ClimateChange Conference 2023 – COP 28). Od aktualnej diagnozy po wskazanie koniecznych działań dla powstrzymania kryzysu klimatycznego – eksperci zabiorą głos i zwrócą uwagę na najważniejsze tematy dla przyszłości planety.

PRECOP 28 odbędzie się 5 i 6 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Konferencja, organizowana przez United Nations Global Compact Network Poland oraz Grupę PTWP, jest wydarzeniem przygotowującym do szczytu klimatycznego COP 28. W ubiegłym roku w ponad 20 debatach, dyskusjach i wydarzeniach towarzyszących PRECOP 27 uczestniczyło 1200 osób – wśród nich wysocy przedstawiciele agend ONZ i Unii Europejskiej, ambasadorzy i politycy oraz byli prezydenci COP. Wśród tegorocznych gości nie zabraknie również przedstawicieli i przedstawicielek ONZ, polskich i unijnych polityków, ekspertów i przedstawicieli instytucji pozarządowych.

Czy światowi przywódcy, przy współpracy z przedstawicielami biznesu, administracji i trzeciego sektora, są w stanie wypracować wspólne działania wobec postępującej zmiany klimatu? Jaką politykę Europa powinna przyjąć wobec wciąż narastających skutków katastrofy klimatycznej? Jakie działania powinny zostać podjęte, aby realnie wpłynąć na redukcję emisji CO2 i jaką rolę w tym procesie odgrywa gospodarka? W trakcie dwudniowej konferencji w Katowicach uczestnicy będą podejmować te i inne tematy zbliżającego się światowego szczytu klimatycznego, aby wypracować wobec nich wspólne oraz spójne stanowisko.

PRECOP 28 rozpocznie się od sesji inaugurującej, pt. Świat bez emisji – czas na przyspieszenie, na której zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania m.in.: gdzie jesteśmy na drodze do neutralności klimatycznej i spełnienia założeń Porozumienia paryskiego? Jak wiele brakuje, by zatrzymać katastrofę klimatyczną w jej najgorszym scenariuszu? Co firmy i decydenci mogą wspólnie robić, aby zlikwidować tzw. lukę emisyjną? Na jakich sektorach gospodarki /źródłach emisji powinniśmy się skupić?

W Katowicach nie zabraknie też dyskusji o sektorze transportowym, który mierzy się z wyzwaniem osiągnięcia bezemisyjności czy przeobrażenia gospodarki w system cyrkularny – niewytwarzający odpadów i racjonalnie korzystający z zasobów.

PRECOP 28 to dwa dni rozmów i spotkań, 30 inspirujących sesji tematycznych, 150 wyjątkowych prelegentów i 7 nurtów tematycznych takich jak:

• transformacja energetyczna,

• redukcja emisji gazów cieplarnianych,

• zrównoważone finansowanie,

• zielone miasta,

• szanse i wyzwania dla biznesu oraz ESG,

• zrównoważone rolnictwo,

• edukacja klimatyczna.

Zapisy na wydarzenie już ruszyły. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji mogą zarejestrować się za pośrednictwem formularza na stronie precop.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy