Nowy numer 49/2023 Archiwum

Rydułtowy. Pediatrii grozi zamknięcie już od sierpnia. Brakuje lekarzy

Ważą się losy oddziału pediatrycznego szpitala w Rydułtowach. Od pierwszego sierpnia działalność oddziału może być zawieszona z powodu braków kadrowych.

Trwa walka z czasem. Dyrekcja szpitala w Wodzisławiu Śląskim poszukuje pediatrów, którzy podejmą się pracy w szpitalu w Rydułtowach. Jeśli do końca miesiąca nie uda się pozyskać pracowników, oddział pediatryczny od 1 sierpnia bedzie trzeba zawiesić.

Rodzice dzieci przebywających na oddziale są załamani:

Jak mówi pełniąca obowiązki dyrektor PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach dr Anita Wardzyk-Kulińska, sytuacja kadrowa jest bardzo trudna:

Dyrekcja szpitala zapewnia, że cały czas są prowadzone rozmowy z pediatrami, którzy mogliby zostać zatrudnieni w szpitalu. Niestety do tej pory nikt nie zgłosił chęci pozostania w tej placówce. 

Problem jest ogólnopolski. Małe szpitale coraz częściej tracą specjalistów pediatrów na rzecz dużych szpitali klinicznych i poradni zdrowia. 

Profesor Paweł Matusik, wojewódzki konsultant ds pediatrii w województwie śląskim, szuka rozwiązań tej sytuacji:

Tylko 13 pediatrów w województwie śląskim przystąpiło w tym roku do egzaminów, pozwalających podjąć pracę w tym kierunku. W ościennym województwie opolskim nie było żadnego. Tymczasem potrzeby są ogromne. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy