Nowy numer 38/2023 Archiwum

Region. Policjanci oraz ratownicy GOPR i CSRG będą razem ćwiczyć

Śląska Policja i Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego rozszerzają współpracę. Dzięki niej mundurowi będą mogli skorzystać ze szkoleń alpinistycznych przeprowadzanych przez ratowników oraz GOPR-owców.

Policjanci z województwa śląskiego przejdą szkolenia alpinistyczne. Dzięki umowie podpisanej przez Komendę Wojewódzką, kilkudziesięciu mundurowych odbędzie trening pod okiem ratowników z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. To oferta skierowana przede wszystkim do jednostek antyterrorystycznych oraz rozpoznawczych, ale też do wszystkich policjantów pracujących w trudnym terenie. Mówi Kamil Kubica, funkcjonariusz tarnogórskiej policji:

Region. Policjanci oraz ratownicy GOPR i CSRG będą razem ćwiczyć   Adam Stano/ Radio eM

Zajęcia mają być połączone z kursem udzielania pierwszej pomocy i służyć policjantom podczas akcji wysokościowych. Mówi Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach Roman Rabsztyn:

Okazjonalne ćwiczenia policjantów i ratowników górniczych odbywały się już kilkukrotnie. Miejscami szkoleń były przede wszystkim Kopalnia Guido i Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Pierwsze wspólne ćwiczenia w ramach współpracy ratowników i mundurowych zaplanowano na 14 czerwca. Policjanci zjadą wtedy wspólnie z instruktorami do Szybu Leon w Rydułtowach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast