Nastolatka ze śląskich Gierałtowic pomogła zapobiec samobójstwu w Australii

Młoda mieszkanka podgliwickich Gierałtowic na forum zamkniętej internetowej grupy wsparcia znalazła wpis pewnej Australijki, która ujawniła, że jej rodak zamierza popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji Polki udało się zapobieg nieszczęściu.

Dziewczyna powiadomiła swoją mamę, a ta natychmiast skontaktowała się z polską policją. Polscy stróże prawa natychmiast skontaktowali się ze swymi australijskimi odpowiednikami, a ci dotarli do nastolatka z okolic Perth, który znajdował się - jak podano "w skrajnym zagrożeniu życia". Udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali pogotowiu ratunkowemu. Chłopaka udało się uratować.

Śląska policja na swej stronie internetowej podziękowała córce i jej mamie, które, nie wahając się, podjęły jedyną słuszną decyzję i powiadomiły funkcjonariuszy.

Co ciekawe, 10 lat temu zdarzyła się sytuacja, w której to sygnał z Australii uratował życie 19-letniego Polaka. (patrz niżej)


Jeżeli ty lub ktoś z twoich bliskich zmaga się z myślami samobójczymi zajrzyj na stronę kampanii "Życie warte jest rozmowy".

Całodobowe numery pomocowe:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych

  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”

PAMIĘTAJ! Twoja reakcja może uratować życie!

« 1 »