Nowy numer 38/2023 Archiwum

Śląskie. Walka o Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Żabie Doły

Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Żabie Doły zagrożony rozjechaniem przez ciężki sprzęt. Prywatny inwestor planuje w tym miejscu rozbiórkę wałów i wycinkę drzew w celu wydobywania kruszywa. Mieszkańcy regionu zapowiadają walkę.

Mieszkańcy Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich walczą o Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Żabie Doły. Firma, która jest właścicielem części tego terenu, złożyła w zeszłym roku wniosek o rozbiórkę znajdujących się tam wałów i wycinkę drzew. Od roku kierowanym przez firmę wnioskom sprzeciwiają się władze Chorzowa, ale niedawno okazało się, że przychylnie spojrzało na nie Biuro Wojewody. - Mówi przewodniczący chorzowskiej Rady Miasta Waldemar Kołodziej:

Po decyzji Biura Wojewody sprawa prawdopodobnie znajdzie swój finał w sądzie. Chyba, że sukcesem okaże się oddolna inicjatywa mieszkańców, którzy zbierają podpisy pod petycją do wojewody i zapowiadają bardziej bezpośrednie środki. - Mówi Joanna Machowska, liderka inicjatywy Ratujmy Żabie Doły.

Dziś [11.05.2023] o godz. 16.00 na rynku w Chorzowie odbędzie się też demonstracja z zapowiedzianym udziałem władz miasta.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast