Autostrada A4. Zmiany w organizacji ruchu od czwartku 30 marca

Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, dotyczące zjazdu z autostrady A4 na drogę ekspresową S1 na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach.

Z uwagi na trwający remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice, zamknięty zostanie zjazd z autostrady A4 na S1 dla kierowców jadących od Krakowa w kierunku Łodzi. Dla kierowców poruszających się tą trasą został wytyczony objazd: autostradą w kierunku Katowic do węzła Murckowska, a następnie drogą DK86 i S86 w kierunku Sosnowca/Siewierza. Zjazd z autostrady A4 na S1 zamknięty będzie do połowy maja 2023 r.

Dodatkowo w związku z tą inwestycją zostaną wprowadzone następujące zmiany:

  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
  • na drodze S1, na jezdni w kierunku do Łodzi w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.
« 1 »