Chorzów. Ponad 100 mieszkań powstanie w dzielnicy Maciejkowice

Samorząd Chorzowa zapowiedział budowę pięciokondygnacyjnych bloków na 112 mieszkań w dzielnicy Maciejkowice - przy samej granicy z Siemianowicami Śląskimi. Nowe nieruchomości, których budowa ruszy w tym roku, powstaną w ramach rządowego programu "Społeczna inicjatywa mieszkaniowa".

Przy granicy Chorzowa i Siemianowic Śląskich  do 2026 roku ma powstać 112 mieszkań, których budowa ruszy jeszcze w tym roku. Będą one budowane - z pomocą rządowego dofinansowania - w ramach programu "Społeczna inicjatywa mieszkaniowa". Mówi wiceprezydent Chorzowa, Marcin Michalik:

Wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik zadeklarował, że po świętach ruszy nabór dla osób chcących za 3 lata zamieszkać w nowych blokach w dzielnicy Michałkowice.

Rządowy program jest skierowany do osób, które stać na regularne opłacanie czynszu, ale ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Mówi Alina Wadoń, prezes SIM Śląsk:

Miasto zapowiedziało, że ruszy z kolejnym naborem dla chętnych, by tam zamieszkać po świętach wielkanocnych. Prace mają się zakończyć w 2025 roku, a mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w 2026 roku.

Odpowiedzialna za projekt spółka SIM Śląsk nie wyklucza, że rozbuduje osiedle o kolejne segmenty na działkach przylegających do terenu inwestycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..