Nowy numer 15/2024 Archiwum

Region. Ruszył nabór wniosków w konkursie Śląskiego Funduszu Filmowego

W poprzednich latach dzięki wsparciu ŚFF powstały takie produkcje jak np. "Zimna wojna" czy "Jesteś Bogiem".

Szczegóły naboru do konkursu, regulamin oraz dokumenty dostępne są na stronach internetowych Instytucji Filmowej "Silesia Film". Jak przypomina organizator, "o dofinansowanie ze środków ŚFF mogą ubiegać się projekty, które są powiązane z województwem śląskim tematycznie lub poprzez miejsce realizacji. Instytucja Filmowa "Silesia Film", udzielając wsparcia, staje się koproducentem z wkładem finansowym, a środki uzyskane z koprodukcji zasilają Fundusz, który dzięki temu w kolejnych latach może się powiększać".

Każdego roku, dzięki wsparciu ŚFF oraz zaangażowaniu Silesia Film Commission, powstaje w regionie kilkanaście filmów – pełnometrażowych, krótkich, seriali, dokumentów i animacji. Od 2008 r. ze środków ŚFF dofinansowano już 83 tytuły, a filmy wyprodukowane dzięki wsparciu ŚFF obejrzało w polskich kinach blisko 4 miliony widzów.

"Celem działalności Śląskiego Funduszu Filmowego nie jest wyłącznie finansowanie produkcji. Każdy współprodukowany przez Instytucję Filmową Silesia Film film oznacza też pracę dla związanych z województwem śląskim przedsiębiorców - nie tylko ludzi kina, ale także usługodawców, aktorów, statystów. Jednocześnie sukcesy filmów dofinansowanych przez ŚFF dają wymierne korzyści promocyjne, przyczyniając się do zwiększenia obecności województwa śląskiego na filmowej mapie Polski i świata" - zaznacza w komunikacie konkursowym "Silesia Film".

Wnioski w tegorocznej, 16. edycji, można składać do 26 marca.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy