W czwartkowe popołudnie otwarto nową wystawę czasową, której tematyka koresponduje z rozpoczętym właśnie Wielkim Postem.
Ta wystawa traktuje o szalonej i niepojętej miłości Boga do człowieka – zwróciła uwagę zebranych na wernisażu sama artystka. Natomiast ks. Przemysław Malinowski, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego, przypomniał krótko genezę, kiedy w chrześcijaństwie krzyż stał się znakiem wiary. – Stało się dopiero w połowie IV w.n.e. Zaważyła na tym wizja cesarza Konstantyna, który przed bitwą z Maksencjuszem w 312 roku ujrzał na niebie krzyż i napis „In hoc signo vince”, czyli „W tym znaku zwyciężysz” – mówił dyrektor Muzeum. Przypomniał postać św. Heleny, która w czasie pielgrzymki do Ziemi Świętej odnalazła krzyż Jezusa.
Wernisaż wystawy odbył się 23 lutego. Marta Sudnik-Paluch /Foto GośćWeronika Okoń urodziła się w Zabrzu. W 2008 roku obroniła dyplom na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Oprócz tego ukończyła podyplomowe studia w zakresie sztuk plastycznych oraz oligofrenopedagogikę. Aktualnie jest opiekunem w schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Ośrodku Świętego Jacka Caritas Archidiecezji Katowickiej.
Wystawę można oglądać do 21 kwietnia w siedzibie Muzeum Archidiecezjalnego przy ul. Wita Stwosza.
Weronika Okoń w Muzeum Archidiecezjalnym. Marta Sudnik-Paluch /Foto Gość