Nowy numer 15/2024 Archiwum

Dziś urodziny śląskiej kandydatki na ołtarze. Skorzystaj z akcji Dulcissima4You

7 lutego, w 113. rocznicę urodzin siostry Marii Dulcissimy Hoffmann, śląskiej kandydatki na ołtarze, Siostry Maryi Niepokalanej mają ciekawą propozycję. Zapraszają m.in. do… wypicia kawy w towarzystwie Dulcissimy.

Kiedy 26-letnia Dulcissima w 1936 r. umierała w Brzeziu nad Odrą (dziś to dzielnica Raciborza), poprosiła współsiostry, żeby wszystkich uczestników pogrzebu poczęstować kawą i kołoczem, bo to będzie jej wesele.

Mieszkańcy wsi oraz przybyli na pogrzeb księża byli przekonani, że zmarła święta. Już wtedy byli ludzie, którzy twierdzili, że zostali uzdrowieni dzięki modlitwie Dulcissimy. Po jej śmierci takie świadectwa zaczęły napływać setkami – i to wciąż trwa. To wydarzenia takiego kalibru, jak odzyskanie wzroku i słuchu, wyjście cało z wypadku, całkowite i niewytłumaczalne zniknięcie ciężkiej astmy, wiele świadectw o poczęciu dziecka po latach oczekiwań. Ludzie, którzy dowiadują się czegoś więcej o tej dziewczynie w habicie, pochodzącej ze Zgody (dziś to dzielnica Świętochłowic), bardzo często zaprzyjaźniają się z nią.

Siostry Maryi Niepokalanej do dzisiaj pamiętają o ostatnim - wypowiedzianym w czasie ziemskiego życia - życzeniu śląskiej kandydatki na ołtarze. A ponieważ Dulcissima jako Ślązaczka obchodziła urodziny, zaproszenie na kawę – choć w trochę innej formie -  pojawia się też w rocznicę jej urodzin 7 lutego.

W tym roku siostry proponują akcję Dulcissima4You. Ma ona trzy kroki:

SMS od Dulci – wylosuj wiadomość

Wylosuj myśl służebnicy Bożej, pisząc na adres: biuro@dulcissima.pl albo skontaktuj się poprzez media społecznościowe s. M. Dulcissima Hoffmann: Facebook, Instagram, Twitter.

Podaj numer intencji (w skali od 1 do 113)

Niebiański SOS – wylosuj intencje

Wylosuj intencję modlitewną, pisząc na adres: biuro@dulcissima.pl albo skontaktuj się poprzez media społecznościowe s. M. Dulcissima Hoffmann: Facebook, Instagram, Twitter.

Podaj numer intencji (w skali od 1 do 113) i odmów cząstkę Różańca świętego.

Kawa w towarzystwie Marii Dulcissimy

Pomódl się 10-tką Różańca świętego w wylosowanej intencji, wypij kawę w towarzystwie s. M. Dulcissimy. Zrób zdjęcie, prześlij na adres: biuro@dulcissima.pl albo skontaktuj się poprzez media społecznościowe s.M. Dulcissima Hoffmann: Facebook, Instagram, Twitter.

Bądź Duchowym Pomocnikiem s. M. Dulcissimy Hoffmann

Da się!

Świętuj z nami.

Dziś urodziny śląskiej kandydatki na ołtarze. Skorzystaj z akcji Dulcissima4You

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy