Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Katowice Airport jedynym lotniskiem regionalnym, z którego można polecieć do Erywania

Nowe połączenie ze stolicą Armenii zapowiedziała linia WizzAir.

Pierwszy rejs zaplanowano na sobotę 29 kwietnia 2023 roku. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu, początkowo w każdą środę i sobotę, a od drugiej połowy czerwca br. w środy i niedziele. Trasę zaplanowano jako całoroczną.

- Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją ofertę z pyrzowickiego lotniska. Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do stolicy Armenii. Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem m.in. wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce - mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Wizz Air obecny jest na pyrzowickim lotnisku od maja 2004 roku. Od tego czasu na trasach z i do Katowice Airport przewiózł ponad 23 miliony podróżnych. W sezonie „Lato 2023” linia lotnicza Wizz Air oferuje aktualnie z Katowice Airport 33 kierunki do 20 państw, m.in do Albanii, Czarnogóry, Islandii, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy