Nowy numer 4/2023 Archiwum

Śląskie. Trudne warunki na drogach po opadach śniegu; od północy kilkadziesiąt kolizji

Trudne warunki panują w sobotę na drogach województwa śląskiego po opadach śniegu z ostatnich godzin - jezdnie są śliskie, w wielu miejscach przykryte warstwą błota pośniegowego, samochody poruszają wolno. Policja odnotowuje więcej niż zwykle w tym dniu tygodnia kolizji.

Zdarzeń jest więcej niż zazwyczaj w sobotę, od północy odnotowaliśmy ich już 35, dwa z nich zakwalifikowano wstępnie jako wypadki. Nie było ofiar śmiertelnych - powiedział rano dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Najwięcej zdarzeń drogowych policjanci odnotowali w powiecie gliwickim - 4. - Warunki na pewno są trudne, ale póki co na szczęście nie doszło do poważnych zdarzeń - dodał inny policjant z komendy wojewódzkiej.

Informacji o poważnych wypadkach związanych z pogodą nie mają także służby kryzysowe wojewody śląskiego. Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) potwierdził informacje o kolizjach, zaznaczając, że nie ma doniesień o nieprzejezdnych odcinkach dróg czy innych poważnych utrudnieniach w ruchu samochodowym.

WCZK informuje natomiast, że w sobotę rano ponad 2300 odbiorców na południu regionu - w powiatach cieszyńskim, pszczyńskim i rybnickim - pozbawionych było prądu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy