Nowy numer 5/2023 Archiwum

Zespół z Elbląga wygrał festiwal kolęd w Będzinie

Zespół wokalny Diamenty - grupa najstarsza z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu 0 zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Otrzymał w nagrodę 15 tys. zł.

Przegląd w Będzinie jest prawdopodobnie największym na świecie festiwalem kolęd i pastorałek oraz jednym z największych muzycznych festiwali amatorskich.

Na przesłuchania finałowe do Będzina przyjechało 137 wykonawców: 78 solistów, 11 duetów i tercetów oraz 48 zespołów, scholi i chórów z Polski i innych państw.

Wśród wyróżnionych są muzycy amatorzy z terenu archidiecezji katowickiej. Wśród dorosłych solistów druga była Natalia Siekierka z Młodzieżowego Domu Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach. W kategorii soliści – dzieci drugie miejsce zajęła Aleksandra Jedyńska z tego samego MDK w Katowicach, a wyróżnienie – Karol Cieślik ze Studia Artystycznego „Czelodka” w Rydułtowach. W kategorii tercety i kwartety drugie miejsce zajęło trio „Belle voci” z LO im. 14 Pułku Powstańców w Wodzisławiu Śl. Wśród zespołów wokalno-instrumentalnych drugą nagrodę zdobył zespół „Hania Derej i przyjaciele” z Tychów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy