Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Wspólne odwiedzanie szopek w parafiach może stać się rodzinną katechezą

- Mistagogia, czyli wprowadzanie małych dzieci w tajemnice wiary, to obowiązek rodziców, nie tylko katechetów - przypomniał metropolita w rozmowie z radiem eM.

Wspólne odwiedzanie stajenek w okolicznych parafiach to zwyczaj praktykowany przez wiele rodzin w naszej archidiecezji. Metropolita katowicki podzielił się z słuchaczami, że i jego najbliżsi mieli podobne tradycje. - Wiem, że wiele rodzin tak praktykuje nawiedzanie stajenek, zwłaszcza tych najsłynniejszych, jak choćby tej panewnickiej - mówił abp Wiktor Skworc. Przypomniał, że to może być nie tylko sposób na wspólne spędzenie czasu, ale i początek rozmowy o wierze. - Mistagogia, czyli wprowadzanie małych dzieci w tajemnice wiary, to obowiązek rodziców, nie tylko katechetów - przypomniał metropolita w rozmowie z radiem eM.

Podsumowując mijający rok kalendarzowy, metropolita katowicki przypomniał o 100. rocznicy włączenia części Śląska do Polski i utworzeniu administracji apostolskiej na Górnym Śląsku. Natomiast z wydarzeń, które czekają nas w nadchodzącym roku, zwrócił uwagę na 40. rocznicę spotkania papieża Jana Pawła II z mieszkańcami Śląska na lotnisku Muchowiec. - Warto od tego wydarzenia wrócić i zadbać o przekaz o nim dla młodego pokolenia - zauważył abp Wiktor Skworc.

Abp Wiktor Skworc w "Rozmowie Poranka"
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy