Archidiecezja katowicka. Wigilijne posiłki dla podopiecznych projektu Caritas "Pomocna Dłoń"

Podopieczni projektu Caritas Archidiecezji Katowickiej "Pomocna Dłoń" otrzymali posiłki wigilijne i upominki.

Gotowe posiłki na stół wigilijny wraz ze świątecznymi upominkami otrzymali podopieczni projektu Caritas Archidiecezji Katowickiej „Pomocna Dłoń”. To akcja zrzeszająca osoby niesamodzielne i niepełnosprawne, którym wolontariusze i pracownicy Caritas pomagają w codziennym funkcjonowaniu.

Archidiecezja katowicka. Wigilijne posiłki dla podopiecznych projektu Caritas "Pomocna Dłoń"   Ks. Łukasz Stawarz, dyrektor katowickiej Caritas. Adam Stano /Radio eM

Mówi Grzegorz Żymła, dyrektor do spraw projektów katowickiej Caritas:

W tej chwili projektem „Pomocna Dłoń” objętych jest około 60 osób z naszego regionu. Część z nich przez wiele lat nie była w stanie opuścić swojego mieszkania.

Jedną z podopiecznych jest poruszająca się na wózku pani Irena:

Caritas Archidiecezji Katowickiej podsumowała też prowadzone w tym roku działania. Najważniejszym z nich była pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy z punktów recepcyjnych  w Katowicach korzystali kilkadziesiąt tysięcy razy.

Archidiecezja katowicka. Wigilijne posiłki dla podopiecznych projektu Caritas "Pomocna Dłoń"   Upominki otrzymali podopieczni projektu Caritas Archidiecezji Katowickiej „Pomocna Dłoń”. Adam Stano /Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..