Nowy numer 15/2024 Archiwum

Katowice. Młodzież przygotowała spotkanie wigilijne dla seniorów

Młodzi z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny wystawili dla seniorów "Opowieść wigilijną" Dickensa, śpiewali kolędy i rozmawiali z nimi. Spotkanie dla seniorów odbyło się w Parku Technologicznym na terenie parafii Świętej Rodziny w Katowicach.

Święta to czas radości, czas dzielenia się z innymi. Taki charakter miało spotkanie dla seniorów zorganizowane 20 grudnia przez parafię Świętej Rodziny w Katowicach z zaangażowaniem proboszcza ks. Stanisława Łapoka, Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny oraz Fundacji "Żyj inaczej", skierowanej na pomoc osobom starszym i samotnym, które odbyło się na terenie pobliskiego Parku Technologicznego.

Dla organizatorów spotkania bardzo ważne było zaangażowanie seniorów, uświadomienie im, że są ważni i potrzebni, bogaci doświadczeniem życiowym, którym mogą się podzielić z młodym pokoleniem. Także dla uczniów szkoły katolickiej spotkanie z seniorami było lekcją życia i pokory, a zarazem wielkim przeżyciem.

Młodzież zaprezentowała fragment "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa, zaśpiewała kolędy i pastorałki i porozmawiała z seniorami.

Organizatorzy mają nadzieję, że takie międzypokoleniowe spotkania staną się tradycją w parafii Świętej Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy