Konkurs IPN poświęcony Sejmowi Śląskiemu II RP, do 20 lutego

Konkurs „Będziemy pracowali dla tych, wobec których jesteśmy odpowiedzialni. Posłowie na Sejm Śląski II RP” organizuje katowicki oddział IPN. Jak podkreśla organizator, 100. rocznica włączenia części Górnego Śląska do Polski jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania województwa śląskiego w II Rzeczypospolitej.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników jest przygotowanie vloga, poświęconego wybranemu posłowi lub posłance na Sejm Śląski II RP.

Celem konkursu jest: popularyzacja sylwetek posłów i posłanek na Sejm Śląski II RP; upowszechnienie wiedzy na temat funkcjonowania województwa śląskiego w dwudziestoleciu międzywojennym, ze szczególnym uwzględnieniem toczącego się w nim życia politycznego; rozbudzenie zainteresowań historycznych; kształtowanie umiejętności poszukiwania i analizowania informacji; utrwalanie postaw patriotycznych i obywatelskich; rozwijanie zainteresowań i twórczych pasji.

Prace wraz z wymaganymi dokumentami należy przesłać do 20 lutego 2023 r. pocztą tradycyjną na adres: Oddział Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej, ul. Józefowska 102, 40-145 Katowice z dopiskiem „Konkurs Posłowie na Sejm Śląski II RP”.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Kontakt do koordynatora: dr Angelika Blinda, tel. 32 207 07 15, mail: angelika.blinda@ipn.gov.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..