Zmarł ks. Damian Plesiński, proboszcz z Bukowa

Ks. Damian Plesiński od dziesięciu lat był proboszczem w Bukowie, leżącej nad Odrą wsi w gminie Lubomia. Wcześniej był też proboszczem parafii św. Jacka w Mysłowicach-Morgach. Jest już termin pogrzebu.

Msza św. eksportacyjna i Msza św. pogrzebowa odbędą się w kościele w Bukowie.

Środa 21 grudnia o 15.00 - Msza św. eksportacyjna.

Czwartek 22 grudnia o 10.15 - modlitwa różańcowa i o 11.00 - Msza św. pogrzebowa.

Następnie odbędzie się przejazd na cmentarz parafialny w Lubomi, gdzie zmarły zostanie pochowany.

Ks. Damian Plesiński miał 61 lat. Urodził się 22 września 1961 w Bytomiu. W młodości uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 10 w Mysłowicach-Brzezince. Skończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach.

Po ukończeniu szkoły średniej zdecydował się wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach, by później odbyć jeszcze studia podyplomowe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Święcenia kapłańskie przyjął 31 stycznia 1987.

Do roku 2003 pracował jako wikariusz w kilku parafiach archidiecezji katowickiej, m.in. w Gierałtowicach. W przeszłości był moderatorem rejonowym okręgu knurowskiego oraz dwukrotnie uczestniczył w audiencjach u Ojca Świętego Jana Pawła II.

27 lipca 2003 roku ks. Damian Plesiński został proboszczem parafii św. Jacka w Morgach, przejmując obowiązki odchodzącego na emeryturę ks. Antoniego Czapli. Dał się poznać jako przemiły człowiek i dobry gospodarz morgowskiej parafii - to z jego inicjatywy został m.in. odnowiony kościół parafialny (w 2007) oraz powstała kaplica przedpogrzebowa. Był osobą skromną, ale bardzo lubianą, uwielbiał czytać i podróżować.

Od 2012 r. był proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bukowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..