Nowy numer 09/2024 Archiwum

Katowice. Ulica Bocheńskiego zostanie przedłużona - jest przetarg

Miasto ogłosiło przetarg na projekt przedłużenia ul. Bocheńskiego. W przyszłości będzie można nią dojechać na Ligotę.

Oczekiwana przez mieszkańców inwestycja jest o krok bliżej realizacji. Ogłoszono postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej przedłużenia ul. Bocheńskiego w kierunku Ligoty i Panewnik. Inwestycja ma nie tylko usprawnić ruch samochodowy w tej części Katowic, ale wpłynie również pozytywnie na komfort i bezpieczeństwo rowerzystów oraz pieszych.

- To ważne połączenie, oczekiwane przez wiele osób - w samych konsultacjach w tej sprawie wzięło udział ponad 2 tys. osób - ale również wzbudzające zrozumiałe emocje. Stąd decyzja by przebieg nowego połączenia był optymalny i wynikał z kompilacji dwóch konsultowanych wariantów, na które łącznie wskazało 90 procent ich uczestników - przypomniał Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Zresztą podobne postulaty kierowały do nas też Lasy Państwowe Nadleśnictwo Katowice oraz Rada Dzielnicy nr 6 Ligota. Teraz pora tę koncepcję zmienić w projekt budowlany, dlatego został ogłoszony przetarg na wybór projektanta tej inwestycji - dodaje prezydent.

Nowy odcinek drogi ma zaczynać się przy planowanym rondzie na skrzyżowaniu ul. Bocheńskiego z ul. Załęska Hałda. Dalej będzie przebiegał przez obszar w rejonie skrzyżowania ul. Brygadzistów z ul. Dobrego Urobku i przez teren dawnej linii kolei piaskowej. Linie kolejowe nr 171 i nr 141 nowa ul. Bocheńskiego pokona górą (będzie prowadzona nowym wiaduktem) i dalej w kierunku skrzyżowania ul. Kijowskiej z ul. Wybickiego.

- Dokumentacja projektowa obejmować będzie drogę klasy Z wraz z chodnikami, poboczami, drogą rowerową, zatokami autobusowymi, wiaduktem drogowym i przebudową istniejącego układu drogowego ul. Okrężnej - mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A. - W trakcie realizacji projektu wykonawca będzie konsultował się z mieszkańcami, Radami Dzielnic oraz zespołem konsultacyjnym ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice - dodaje Dutkiewicz.

Otwarcie ofert w ramach przetargu zaplanowane jest w pierwszej połowie stycznia. Po wyborze wykonawcy i podpisaniu z nim umowy rozpocznie się proces przygotowania dokumentacji projektowej, który ma potrwać około 2 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy