Nowy numer 48/2023 Archiwum

Archidiecezja. Wspólny teledysk NiemaGOtu i Caritas Archidiecezji Katowickiej już jest

Utwór "Przyjdź" zachęca do wsparcia zbiórki na rzecz uchodźców, jaką na platformie dobrodaj.pl prowadzi Caritas. W nagraniu wzięły udział ukraińskie dzieci, które otrzymały już wsparcie.

Dom wytchnieniowy ma powstać dzięki pieniądzom, które uda się zebrać w portalu dobrodaj.pl. Instytucja ma być zlokalizowana w istniejącym już budynku w Jaworzynce, jednak nieruchomość wymaga gruntownego remontu. – Naszym celem jest zebranie 1 mln złotych. Dzięki tej kwocie możemy przeprowadzić termomodernizację, stworzyć pokoje dla niepełnosprawnych, łazienki i kuchnię. Dom ten ma nieść ukojenie kobietom i dzieciom uciekającym nie tylko przed biedą, ale przede wszystkim przed cierpieniem wewnętrznym związanym z traumą wojenną – deklarują przedstawiciele Caritas. Środki pomogą także w codziennym funkcjonowaniu Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Katowicach.

Aby te cele udało się osiągnąć, o zbiórce informuje m.in. teledysk, który Caritas Archidiecezji Katowickiej nagrał wspólnie z zespołem NiemaGOtu. – Kiedy pytasz o pomoc Ukraińcom, czy nie jest tego za dużo, czy te formy pomocy są dobre, myślę, że każdy z nas powinien pomagać tak jak chce, tak jak uważa, w ramach swoich zasobów czasowych, finansowych, emocjonalnych. Natomiast nie ulega wątpliwości, że my jako chrześcijanie mamy być źródłem dobra w świecie i jakiekolwiek formy wsparcia naszych bliźnich są takim działaniem, czyli niesieniem Boga innym. I tu dochodzimy do miejsca, gdzie wierzę, że Duch Święty ma moc przemieniać świat. To nie są jakieś abstrakcyjne działania, że On zstąpi i sprawi, że wojny nie będzie. Wierzę, że Duch Święty będzie przemieniał serce po sercu, aż brat przestanie stawać przeciwko bratu. Wierzę, że to Bóg ma moc powiedzieć temu "stop", przemieniając serca ludzi – mówi Ola Maciejewska, wokalistka NiemaGOtu.

Teledysk można zobaczyć w serwisie YouTube oraz na stronie zbiórki w portalu dobrodaj.pl.

Archidiecezja. Wspólny teledysk NiemaGOtu i Caritas Archidiecezji Katowickiej już jest   W teledysku wystąpili mali uchodźcy, którym pomaga Caritas Archidiecezji Katowickiej. materiały prasowe Caritas Archidiecezji Katowickiej
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy