Nowy numer 32/2022 Archiwum

Andrzej Sośnierz: Nie zmieniłem oceny dokonań rządu w czasie epidemii

- Nie zmieniłem oceny dokonań rządu Zjednoczonej Prawicy w czasie epidemii - mówił w Radiu eM poseł koła "Polskie Sprawy" Andrzej Sośnierz.

Andrzej Sośnierz: Nie zmieniłem oceny dokonań rządu w czasie epidemii.
Radio eM

Andrzej Sośnierz w ubiegłym tygodniu został usunięty z partii Porozumienie po tym, jak jego koło poselskie Polskie Sprawy zdecydowało się na współpracę z rządem. Wcześniej śląski poseł wielokrotnie krytykował rząd m.in. za walkę z pandemią czy Polski Ład. W Radiu eM stwierdził, że nie zmienił opinii w tych sprawach i dodał, że współpraca z PiS ma na celu zapobieganie niektórym rozwiązaniom, jak ustawa o rozwoju szpitali, którą określił jako "katastrofalną". - Mam nadzieję, że ta współpraca wspomoże Zjednoczoną Prawicę, ale nie jest to bezwzględne, że za wszystkim będziemy głosowali na "tak" - powiedział Andrzej Sośnierz.

Pytany o możliwą szóstą falę pandemii nasz gość mówił, że należy ułatwić testowanie. - W tej chwili całkowicie pozamykano wszystkie punkty testowe i nikt już nic nie wie. System płacenia za testy też nie zachęca do ich robienia - powiedział poseł. - Wygląda na to, że przy takiej dużej wolności, której teraz zażywamy, epidemia może się nasilić - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama