Nowy numer 39/2023 Archiwum

Katowice. Msza św. za uczestników Światowego Forum Miejskiego

W niedzielę 26 czerwca o godz. 13.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcie Najświętszej Maryi Panny (kościół mariacki) w Katowicach (plac Szramka 1) będzie sprawowana Msza św. w intencji uczestników Światowego Forum Miejskiego (WUF 11).

Mszy św. będzie przewodniczył abp Adrian Galbas, koadiutor archidiecezji katowickiej, który został mianowany przewodniczącym czteroosobowej delegacji Stolicy Apostolskiej na tegoroczne Forum.

- Cieszę się z tej konferencji. Sam jestem człowiekiem miasta. Całe swoje życie spędziłem w miastach. Czasem były to wielotysięczne aglomeracje jak mój rodzinny Bytom, potem Warszawa, Łódź, Poznań, Lublin, czasem mniejsze, jak Ełk. Kocham atmosferę miasta; jego hałas, pęd, szybkie, wielobarwne życie. Od kilku miesięcy mieszkam w Katowicach, mieście, które polubiłem od razu. Mieście, które ma serce i duszę. Cieszę się, że to miasto jest gościem międzynarodowej konferencji o miastach - powiedział abp Galbas.

Delegacja Watykanu bierze udział w wydarzeniu jako obserwator, nie zabierając głosu i ograniczając się do sformułowania sprawozdania z jego prac. Światowe Forum Miejskie odbędzie się od 26 do 30 czerwca.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast