Nowy numer 38/2023 Archiwum

Chorzów. Przedszkole i ul. Parkowa z dofinansowaniem

Prawie 15 mln zł pozyskane z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych pozwoli przeprowadzić modernizację ulicy prowadzącej m.in. do Parku Śląskiego oraz rozbudować Przedszkole Miejskie nr 7.

4 mln 750 tys. zł na modernizację ul. Parkowej i 10 mln 200 tys. zł na rozbudowę Przedszkola nr 7 przy ul. Łagiewnickiej. Takie środki otrzyma Chorzów w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

- Pozyskaliśmy pieniądze na dwa z trzech projektów, które złożyliśmy - tłumaczy Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa. - Otrzymaliśmy prawie 5 mln zł na modernizację ulicy Parkowej. To bardzo ważna droga, która łączy kilka dzielnic Chorzowa, a także jeden z dojazdów do Parku Śląskiego i Stadionu Śląskiego. Kostka brukowa zostanie wymieniona na nawierzchnię cichszą i bardziej komfortową dla kierowców - dodaje.

Drugą dotację w wysokości ponad 10 mln zł miasto otrzymało na rozbudowę Przedszkola nr 7 przy ul. Łagiewnickiej. Po jej zakończeniu obiekt zostanie dostosowany do funkcjonowania 9 oddziałów. - To część miasta, gdzie jest duża liczba dzieci oraz spore tereny, które w przyszłości doskonale nadadzą się pod budownictwo mieszkaniowe. Mam na myśli szczególnie te przy ul. Łagiewnickiej. Dotacja jest spora i w zasadzie mowa tu o budowie drugiego budynku przy już istniejącym - zaznaczył Marcin Michalik.

Każda jednostka samorządu terytorialnego mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie odpowiednio do 65 mln zł, 30 mln zł oraz obligatoryjnie do 5 mln zł. Przekazane fundusze samorządy przeznaczą na budowę lub modernizację żłobków, przedszkoli, szkół, dróg, ścieżek rowerowych czy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast