Nowy numer 48/2022 Archiwum

Archidiecezja. Msza św. z okazji imienin bp. Marka Szkudły

Eucharystii przewodniczył abp Wiktor Skworc. Razem z nim w kościele akademickim modlili się biskupi pomocniczy, duchowni i świeccy pracownicy Kurii Metropolitalnej, osoby życia konsekrowanego oraz wierni.

Homilię wygłosił bp Grzegorz Olszowski. - Wierzyć w Jezusa Chrystusa to znaczy przyjąć światło. To nie jest łatwe, bo w świetle widać wszystkie niedoskonałości, nierówności i zarysowania. Ale nie ma innej drogi do wolności, niż otwarcie się na światło Jezusa Chrystusa - powiedział. Życzył solenizantowi, aby w swoim życiu odkrywał nieustannie miłość samego Boga. - Przyjmuj tę miłość, zachwycaj się nią i głoś tym wszystkim, do których będziesz posłany - dodał.

W imieniu uczestników liturgii Imieninowej życzenia bp. Markowi złożył ks. Łukasz Piper, notariusz Sądu Metropolitalnego.

- Bardzo dziękuję za spotkanie przy ołtarzu. "Bóg tak umiłował świat, że posłał swojego Syna umiłowanego" i ten Syn działa nadal w swoim mistycznym ciele, a więc w was. Dziękuję za życzliwość, której doświadczam każdego dnia - powiedział, nawiązując do fragmentu Ewangelii.

Przed błogosławieństwem słowo do bp. Marka skierował także abp Skworc. - Niech Pan błogosławi w gorliwym wypełnianiu pasterskich powinności. Niech wypowiadane słowa życzeń stają się rzeczywistością w życiu - powiedział.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy