Nowy numer 15/2024 Archiwum

Region. Coraz mniej uchodźców przybywa do województwa śląskiego

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki, w ostatnich dniach na dworcu PKP w Katowicach wysiada około 70 osób uciekających przed wojną w Ukrainie. W większości są to kobiety i dzieci.

W związku z tendencją spadkową i uspokojeniem sytuacji związanej z przyjmowaniem uchodźców wojewoda śląski postanowił zmniejszyć liczbę łóżek w punkcie recepcyjnym przy Placu Sejmu Śląskiego z 240 do 150. To tam uchodźcy, którzy nie mają schronienia, mogą przenocować, by zorganizować sobie życie w Polsce.

Śląski Urząd Wojewódzki zapewnia, że nadal przy dworcu będzie działać punkt medyczny i weterynaryjny. Ponadto w dodatkowym namiocie przygotowane są posiłki dla uchodźców. Na terenie samego dworca dalej działają "poczekalnie", punkt informacyjny oraz punkt z jedzeniem i napojami. Ponadto straż pożarna pomaga wciąż w relokacji uchodźców.

Na placu przed dworcem PKP zlikwidowany został jeden z trzech namiotów dla uchodźców. Niezmiennie działają także wolontariusze i tłumacze, z którymi zawarto już blisko 850 porozumień.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy