Nowy numer 48/2022 Archiwum

Katowice. Nowy sezon roweru miejskiego

Od 1 kwietnia mieszkańcy Katowic mogą znowu korzystać z rowerów miejskich. W tym roku będzie dostępnych ponad sto stacji, a liczba rowerów wyniesie ok. 1000. Użytkownicy będą mieli możliwość korzystać z rowerów do 1 listopada.

Inwestycje rowerowe w Katowicach

– Katowice od lat stawiają na organizację zrównoważonego transportu, a infrastruktura rowerowa stanowi nieodzowny element dążenia do tego celu. Dlatego co roku realizujemy szereg inwestycji w drogi rowerowe, tak by stworzyć w Katowicach ich spójną sieć umożliwiającą sprawne ale przede wszystkim bezpieczne poruszanie się po mieście - mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu. – W 2022 roku mamy zaplanowane inwestycje w infrastrukturę rowerową o łącznej wartości ponad 17 mln zł – dodaje naczelnik.

Na początku marca ruszyła budowa drogi rowerowej łączącej Nikiszowiec z Giszowcem. Trasa o długości 2,4 km poprowadzi od skrzyżowania ul. Szopienickiej z ul. Mysłowicką w Giszowcu do ul. Bernarda Krawczyka w Nikiszowcu. Prace budowlane powinny zakończyć się pod koniec roku, a całkowity koszt tej inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

Na tym prac związanych z infrastrukturą dedykowaną rowerzystom nie koniec. Aktualnie trwają prace budowlane związane z budową drogi rowerowej łączącej ulicę Gospodarczą z ulicą Graniczną, Pułaskiego oraz Lotnisko. Koszt inwestycji to ponad 993 tys. zł., a długość trasy wyniesie około 1,5 km. Planowany termin oddania inwestycji to lipiec 2022 roku.

Nowa infrastruktura dla rowerzystów powstaje także w centrum Katowic. W związku z tym nadal pozostaje zamknięte przejście pod Rondem Ziętka od strony Koszutki. Obecnie trwają prace związane z budową i przebudową sieci uzbrojenia. Długość drogi dla rowerów o szerokości 2 m będzie wynosiła ok. 60 m. Ciąg pieszy będzie z kolei szeroki na 1,5 m. Koszt tego, wyczekiwanego przez rowerzystów od lat, przedsięwzięcia to ok. 3,4 mln zł. Całość ma być gotowa we wrześniu br.

Katowice. Nowy sezon roweru miejskiego  
« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy