Nowy numer 20/2024 Archiwum

Chorzów. Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Stadionu Śląskiego

29 marca reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim w finale barażu o udział w mistrzostwach świata w Katarze. W tym dnu wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu w celu zmniejszenia uciążliwości imprezy masowej dla mieszkańców os. Tysiąclecia.

-  Wprowadzenie zakazu wjazdu na teren osiedla Tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej to rozwiązanie, które już wielokrotnie testowaliśmy przy okazji organizacji imprez masowych na Stadionie Śląskim. Musimy mieć na uwadze przede wszystkim dobro mieszkańców. Doskonale wiemy o tym, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które  dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dodatkowo w dniu imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

29 marca wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecia. Dlatego od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godz. 16, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować wg harmonogramów dostępnych na https://rj.metropoliaztm.pl/

Ponadto będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Chorzów. Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Stadionu Śląskiego  
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy