Pyrzowice. Szpital tymczasowy zamienił się w punkt zakwaterowania dla uchodźców

Był szpital covidowy, jest punkt przyjmowania uchodźców. W okolicy pyrzowickiego lotniska, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wojewody śląskiego, powstało miejsce, w którym schronienie może znaleźć ponad 130 uchodźców.

Pierwsi uchodźcy z Ukrainy zostali już zakwaterowani w obiekcie służącym do niedawna jako szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 w Pyrzowicach. Obiekt jest w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport. Z byłego szpitala został już wywieziony sprzęt medyczny. Jest za to kuchnia, jadalnia, strefy wypoczynku czy plac zabaw. Do punktu dotarły już pierwsze matki z dziećmi. - Poinformował Stanisław Torbus, członek zarządu powiatu tarnogórskiego:

Pyrzowice. Szpital tymczasowy zamienił się w punkt zakwaterowania dla uchodźców   Zamiast sprzętu medycznego w Pyrzowicach pojawiły się sprzęty domowe i wypoczynkowe Marcin Iciek/ Radio eM

Wśród pierwszych uchodźców, którzy w Pyrzowicach znaleźli schronienie jest Wiktoria, jedna z Ukrainek, uciekających z miasta Bachmut w obwodzie donieckim:

Szpital tymczasowy w Pyrzowicach działał prawie rok. Leczyło się tam blisko 1800 pacjentów, chorych na COVID-19.

Pyrzowice. Szpital tymczasowy zamienił się w punkt zakwaterowania dla uchodźców   Punkt zakwaterowania dla uchodźców w Pyrzowicach Marcin Iciek/ Radio eM
« 1 »