Śląskie. Są spore problemy na kolei. ZTM honoruje dziś bilety kolejowe

Opóźnienia pociągów, zmienione trasy, autobusowa komunikacja zastępcza – to efekt porannych czwartkowych usterek urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego w woj. śląskim.

Rano, około godziny 4 doszło do awarii kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem na kolei. Kolejarze informują, że spowodowało to duże utrudnienia w ruchu pociągów. W sumie awaria dotknęła 19 centrów w czterech województwach - śląskim, dolnośląskim, pomorskim i małopolskim. Jak mówił Mirosław Skubuiszyński z zarządu PKP PLK -  trzeba się liczyć z tym, że niektóre pociągi w ogóle dziś nie wyjadą w trasę:

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji.

Lokalne centrum sterowania - to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

W związku z awarią systemów kolejowych, w ZTM do odwołania honorowane są wszystkie bilety kolejowe. Na podstawie biletu na pociąg można korzystać ze wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 

« 1 »