Nowy numer 20/2024 Archiwum

Region. Od poniedziałku darmowe przejazdy ZTM dla Ukraińców

Podczas kontroli biletów obywatele Ukrainy powinni pokazać ukraiński paszport lub inny dokument potwierdzający narodowość ukraińską lub dokument potwierdzający status uchodźcy wojennego.

W razie potrzeby w sprawie darmowych przejazdów należy się kontaktować z infolinią, która pracuje przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu pod numerami: 800 16 30 30 oraz +48 42 291 04 05.

- Zarząd Metropolii jednogłośnie przyjął uchwałę o wprowadzeniu od dzisiaj do końca maja - bezpłatnych przejazdów ZTM dla wszystkich obywateli Ukrainy. Możliwość skorzystania – na podstawie paszportu lub innego dokumentu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka GZM Kamila Rożnowska.

Ułatwienie to wpisuje się w podobne inicjatywy, uruchamiane przez różnych przewoźników w Polsce: w sobotę bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy zadeklarowały władze m.in. PKP Intercity, Polregio, Kolei Dolnośląskich czy Kolei Śląskich, których pociągi jeżdżą pomiędzy miastami metropolii oraz w pozostałej części woj. śląskiego.

Przedstawiciele GZM na swoim portalu podkreślają, że z jej gmin członkowskich płyną wyrazy poparcia i deklaracje pomocy dla wszystkich, którzy w obawie o swoje życie lub zdrowie będą w nich szukać schronienia.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy