Nowy numer 39/2023 Archiwum

Archidiecezja. Msza św. o pokój na Ukrainie

W Środę Popielcową 2 marca abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. "o pokój i za Ukrainę". Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności z narodem ukraińskim zaproszeni są wszyscy wierni.

Msza św. będzie sprawowana w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 18 i będzie transmitowana internetowo oraz na antenie Radia eM (107,6 FM).

W tym dniu w parafiach archidiecezji katowickiej po każdej Mszy św. zostanie zorganizowana zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

O modlitwę w intencji pokoju w Europie Wschodniej oraz pojednania między narodami metropolita katowicki zaapelował już wcześniej w skierowanym do parafii komunikacie. Nawiązał do ogłoszonego tydzień temu apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie oraz odśpiewanie suplikacji podczas mszy świętych w niedzielę i dni powszednie.

W dokumencie abp Skworc zaznaczył, że pokój nie polega wyłącznie na braku wojny i zapewnieniu równowagi sił między narodami. "Wyrzekanie się nienawiści i przemocy prowadzi przede wszystkim do obrony dóbr osoby ludzkiej, swobodnej wymiany myśli między ludźmi, a także do poszanowania godności osób i narodów – czytamy w komunikacie, opublikowanym w sobotę przez archidiecezję katowicką.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast