Nowy numer 22/2023 Archiwum

Abp Skworc prosi o modlitwę za przyszłych diakonów

Metropolita katowicki zwrócił się z prośbą do diecezjan o gorliwą modlitwę w intencji przyszłych siedmiu diakonów. Ich święcenia odbędą się w sobotę 26 lutego o godz. 10 w czterech kościołach archidiecezji katowickiej.

W komunikacie przesłanym do parafii czytamy, że tegoroczne święcenia diakonatu odbędą się w parafiach: św. Barbary w Bieruniu Nowym, NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju, św. Wojciecha w Radzionkowie i Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach.

Metropolita katowicki przypomina wiernym specyfikę posługi diakonów w Kościele. "Diakonat jest pierwszym stopniem sakramentu święceń. (...) Do diakonów należy między innymi: asystowanie biskupowi i prezbiterom przy celebracji Boskich misteriów, szczególnie Eucharystii, głoszenie Ewangelii, prowadzenie pogrzebów i poświęcanie się różnym posługom miłości miłosiernej" - wyjaśnia.

Do udziału w liturgii święceń metropolita zaprasza wspólnoty parafialne oraz młodzież, służbę liturgiczną - animatorów, lektorów i ministrantów - wraz z księżmi opiekunami. "Niech Wasza obecność przy nowych diakonach będzie dla nich umocnieniem i czytelnym znakiem, że potrzebujecie ich posługi, modlitwy i świadectwa życia w posłuszeństwie i czystości" - zachęca abp Skworc, prosząc także o modlitwę o nowe powołania do służby Ewangelii, za tegorocznych maturzystów i obecnych alumnów śląskiego seminarium.

Komunikat został odczytany w parafiach podczas niedzielnych Mszy św.

Na następnej stronie publikujemy pełną treść komunikatu:

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast