Akcja "Dulcissima112" rusza w 112 urodziny śląskiej kandydatki na ołtarze

Zasady są proste: pomódl się dziesiątką różańca w wylosowanej intencji i wypij kawę w towarzystwie siostry Dulcissimy Hoffmann.

Można będzie też wysłać Siostrom Maryi Niepokalanej z Raciborza-Brzezia, które prowadzą tę akcję, zdjęcie z tego wspólnego picia kawy z kandydatką na ołtarze. Siostry będą je publikować te fotografie na stronie dulcissima.pl.

Siostra Maria Dulcissima urodziła się 7 lutego 1910 roku w Zgodzie, dzisiejszej dzielnicy Świętochłowic, jako Helena Hoffmann. Zmarła w wieku 26 lat w klasztorze w Brzeziu nad Odrą, dzisiejszej dzielnicy Raciborza. Mieszkańcy Brzezia od dnia jej śmierci uważali ją za świętą. Uważali, że po śmierci zaczęła z wielką mocą działać, wypraszając łaski każdemu, kto do niej o to zwróci. Także dzisiaj setki ludzi twierdzą, że doznało niezwykłych łask za jej wstawiennictwem, w tym powrotu do zdrowia w sytuacji, gdy lekarze rozkładali ręce, ocalenia z wypadków, poczęcia dzieci.

Ostatnią wolą Dulcissimy było, żeby ugościć ludzi przybyłych na jej pogrzeb kawą i "kołoczem", bo to będzie jej wesele. Siostry Maryi Niepokalanej z klasztoru w Brzeziu pamiętają o tym co roku w jej rocznicę śmierci, ale pamiętają też i urodzinach Dulcissimy - bo jako Ślązaczka właśnie urodziny obchodziła.

- W tym roku ze względu na pandemię i covid w klasztorze będziemy świętować urodziny tak jak jest to możliwe. Zatem zachęcam do modlitwy dziesiątką różańca w wylosowanej intencji i wypicia kawy w towarzystwie Dulcissimy - mówi siostra Małgorzata Cur z klasztoru w Brzeziu.

Dodaje, że w wielu domach są obrazki z Dulcissimą, które można przy tej okazji wykorzystać. Cytuje list pana Wojciecha z Manchesteru. Kiedy przeczytał coś o Dulcissimie, serdecznie się z nią zaprzyjaźnił. Napisał do sióstr z Brzezia, że pije sobie z nią kawę "i sobie pogadamy, a ona tylko słucha i działa, taką mam nadzieję". Siostra Małgorzata Cur uważa, że to świetny pomysł i można pana Wojciecha naśladować - zwłaszcza w "gyburstag", czyli urodziny siostry Dulcissimy.

Proponuje też przygotowanie urodzinowego prezentu dla Dulcissimy. - Żywą troską Dulcissimy jest troska o Kościół święty, kapłanów, zgromadzenie, ratowanie dusz, aby sprawić radość Jezusowi i Maryi. Dlatego jej zachęta "Módlcie się i ofiarujcie wiele" otwiera dla nas możliwość bycia jej Duchowym Pomocnikiem. Rychtujymy "gyburstagowy gyszynk": wylosuj intencję! - mówi siostra Małgorzata.

Aby wylosować intencję, napisz na adres biuro@dulcissima.pl, albo skontaktuj się poprzez media społecznościowe s.M. Dulcissimy Hoffmann: Facebook, Instagram, Twitter. Następnie podaj numer intencji w skali od 1-112 i odmów cząstkę Różańca świętego.

Siostra Małgorzata mówi, że warto choćby dlatego, bo siostra Dulcissima mówiła: "U Boga nie ma rzeczy małych; warto pracować, cierpieć i ratować dusze". - W ten sposób mamy udział w charyzmacie Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Pomóżcie ratować dusze. Poszerzy się w tym dziele grono Duchowych Pomocników s. M. Dulcissimy - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..