Rybnik. Urzędnicy przestrzegają przed fałszywymi kontrolami

W mieście kontrolę źródeł ogrzewania może przeprowadzać jedynie Straż Miejska - przypominają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Kontrole źródeł ogrzewania są niezapowiedziane. Przed przystąpieniem do kontroli strażnicy powinni się wylegitymować. Funkcjonariusze zawsze są umundurowani, posiadają przy sobie legitymacje i upoważnienia do przeprowadzania tego typu kontroli wydane przez Prezydenta Miasta Rybnika. To podstawowe zasady, jakie przypominają mieszkańcom urzędnicy. Wszystko to spowodowane jest sygnałami, jakie docierają do urzędu. - W ostatnich dniach docierają do urzędu miasta sygnały od mieszkańców Rybnika, o telefonach zapowiadających rzekome kontrole źródeł ogrzewania. Przypominamy, że w naszym mieście kontrole takie przeprowadza tylko Straż Miejska. Jak poinformował nas jeden z mieszkańców, dziś telefony o zapowiadanych na jutro rzekomych kontrolach otrzymali m.in. mieszkańcy ul. Jutrzenki - mówią przedstawiciele UM Rybnik.

- Apelujemy o ostrożność i niewpuszczanie do domu osób, co do tożsamości których mamy jakiekolwiek wątpliwości. Każdorazowo warto poprosić o wylegitymowanie się, można również telefonicznie potwierdzić tożsamość takiej osoby, dzwoniąc do instytucji czy urzędu, na które ta osoba się powołuje - przypominają.

« 1 »