Uczelnia wyższa, hotel i przestrzeń dla wydarzeń kulturalnych. Między innymi takie funkcje ma spełniać w przyszłości zabytkowa Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu. To ponad stuletni obiekt, który dziś jest własnością prywatnej spółki i od lat niszczeje. Niedawno jego kupnem zainteresowała się inna firma. Z jej przedstawicielami spotkał się już prezydent Bytomia Mariusz Wołosz:
Jakie funkcje ma spełniać w przyszłości? Mówi przyszły właściciel Władysław Grochowski:
Nowy właściciel zapowiedział, że w pierwszej kolejności zleci jednak prace zabezpieczające obiekt. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ostateczna umowa kupna zostanie podpisana do końca lipca.








