Nowy numer 20/2024 Archiwum

Region. Od poniedziałku ZTM wprowadza spore zmiany w rozkładach

Przewoźnik zdecydował o zawieszeniu ok. 20 linii. Dodatkowo na ponad 70 liniach obowiązuje rozkład jazdy dni roboczych nieszkolnych.

To efekt pogarszającej się sytuacji epidemicznej, odbywania przez kierowców kwarantanny, a także wprowadzenia częściowej nauki zdalnej.

Obowiązywanie tego typu rozkładów oznacza w wielu przypadkach utrzymanie stosunkowo dużej liczby połączeń w szczytach, tj. do ok. godziny 8 oraz po godzinie 14 oraz zmniejszenie oferty przewozowej w godzinach okołopołudniowych i popołudniowych – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego. – Pasażerom mocno rekomendujemy, aby rozkłady jazdy sprawdzać w internecie przed wyjściem z domu – apeluje w imieniu organizatora komunikacji miejskiej.  

ZTM jednocześnie wskazuje, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązują przepisy sanitarne. Chodzi tutaj o noszenie zakrywających usta i nos maseczek. Warto także przypomnieć, że od 25 stycznia przewoźnicy autobusowi, tramwajowi i trolejbusowi mogą wprowadzać w swoich pojazdach tzw. strefy ochronne (wydzielone), co dla pasażera oznacza brak możliwości zakupu biletu u kierowcy. W związku z tym ZTM zachęca do korzystania z innych kanałów sprzedaży, m.in. z automatów biletowych, aplikacji mobilnych, czy też stacjonarnych punktów sprzedaży.  

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy