Nowy numer 39/2023 Archiwum

Abp Skworc: WŚSD otrzyma 2 grudnia patronat bł. Jana Machy

Nadanie patronatu bł. Jana Machy Wyższemu Śląskiemu Seminarium Duchownemu 2 grudnia zapowiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Tego dnia po raz pierwszy Kościół lokalny będzie wspominał w liturgii nowego błogosławionego.

Metropolita katowicki zapowiedział też, że w niedzielę (28.11) będzie czytany w kościołach archidiecezji katowickiej krótki komunikat z podziękowaniem wszystkim, którzy byli zaangażowani w beatyfikację. Zaznaczył, że cała diecezja będzie dziękować właśnie 2 grudnia. Ponieważ w tym roku to pierwszy czwartek miesiąca, a więc będzie to modlitwa o powołania do wyłącznej służby Bogu.

– Cieszę się, że postać bł. Jana Franciszka wchodzi w kulturę – powiedział arcybiskup, nawiązując do spektaklu „Oliwny Balsam” w Teatrze Śląskim (23.11), który był medytacją trzech skazanych na śmierć osób, w tym ks. Jana Machy. W spektaklu padają trudne egzystencjalne pytania dotyczące wiary.

Abp Wiktor Skworc przypomniał, że wraz z I niedzielą Adwentu (28.11) rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Jego hasło „Posłani w pokoju Chrystusa” odwołuje się do aktu rozesłania na zakończenie Mszy św.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast