Nowy numer 48/2022 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: W proces synodalny trzeba włączyć wszystkich ochrzczonych, aktywnych w diecezji

- W proces synodalny trzeba włączyć wszystkich ochrzczonych, aktywnych w diecezji - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, nawiązując do inauguracji w najbliższą niedzielę (17.10) procesu synodalnego w archidiecezji katowickiej. Przed tygodniem papież Franciszek zainaugurował go dla całego Kościoła katolickiego.

Metropolita katowicki zachęcił do zapoznania się z "Vademecum Synodu o synodalności". Zapowiedział też publikację listu pasterskiego na ten temat, który został przesłany do parafii.

Abp Wiktor Skworc wyraził podziękowania siostrom karmelitankom, towarzyszącym Kościołowi lokalnemu modlitwą i obecnym w klasztorze w Katowicach. To w związku z przypadającym dziś wspomnieniem św. Teresy od Jezusa. Z kolei nawiązując do jutrzejszej uroczystości św. Jadwigi Śląskiej, podkreślił, że mamy w archidiecezji katowickiej pod jej patronatem nie tylko świątynię, ale także ośrodek rekolekcyjny w Brennej, w którym warto organizować parafialne rekolekcje.

Z okazji wczorajszego Dnia Edukacji Narodowej abp Wiktor Skworc wyraził wdzięczność za pracę nauczycielom, a nawiązując do wspomnienia św. Łukasza, patrona służby zdrowia, życzył, aby problemy medyków były w sposób sprawiedliwy rozwiązywane.

"Rozmowa poranka" do posłuchania:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy