Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Katowice. Rusza Festiwal 3xM poświęcony muzyce, którą można się modlić

Festiwal muzyki sakralnej "Mistrzowie Modlitwy Muzyką" - w skrócie 3xM - rusza w sobotę 25 września w Katowicach. W planie są cztery koncerty.

W wielu ludziach jest dziś pragnienie, żeby modlić się muzyką. Najbardziej jest to widoczne w czasie uwielbienia Boga. Wcale nie musi to jednak dotyczyć tylko współczesnych hillsongów, ale także klasycznej muzyki sakralnej. Na festiwalu Mistrzowie Modlitwy Muzyką utwory te będą wykonywać wybitni muzycy.

W sobotę 25 września o 19.30 w kościele pw. Opatrzności Bożej na Zawodziu wystąpi sopran Eleni Ioannidou (Grecja) wraz z Zuzanną Bator, grającą na organach. W programie m.in. Georg Böhm, J.S. Bach, G.F. Händel, W.A. Mozart, Petr Eben.

W niedzielę 26 września o 17.30 w parafii MB Nieustającej Pomocy w Szopienicach recital fortepianowy da Andrzej Wierciński, który zagra utwory Fryderyka Chopina.

W sobotę 2 października o 19.00 w parafii NSPJ u ojców oblatów na Koszutce koncert z utworami Dietricha Buxtehude. Wystąpią Barbara Żurakowska - sopran, Chantal Sowa - mezzosopran, Zofia Kędziora - mezzosopran, Julian Iwański - baryton, Maciej Ziółko - bas, Paulina Kijowska - skrzypce I, Laura Mross - skrzypce II, Oskar Kondzioła - wiolonczela i Hubert Prochota - basso continuo.

W niedzielę 3 października o 17.00 w kościele Męczenników Jana i Pawła w Dębie odbędzie się koncert „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu” Josepha Haydna. Wykonawcami będą Wiktor Kuźniecow (Rosja) - skrzypce, Marcin Ostrowski - skrzypce, Katarzyna Kozak – altówka, Kinga Chudzikowska - wiolonczela.

Więcej na www.festiwal3xm.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama