Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Na drogach pojawi się 20 autobusów wodorowych

81 mln zł na zakup 20 autobusów wodorowych. Władze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały 14 września umowę dotyczącą dofinansowania zakupu nowoczesnych pojazdów.

Ograniczą emisję spalin i korzystnie wpłyną na środowisko. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia kupi 20 autobusów zasilanych paliwem wodorowym. - To nie tylko inwestycja w nowoczesny transport. Chcemy, by w przyszłości firmy z regionu zajęły się produkcją i wykorzystaniem wodoru - mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM:

Na zakup wodorowych autobusów metropolia otrzyma 81 mln zł. Warto dodać, że to największy tego typu projekt w Polsce, a pieniądze na jego realizację pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W uroczystości podpisania umowa wziął udział m.in. minister klimatu Michał Kurtyka:

Jak powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, pierwszy autobus wodorowy miałby wyjechać na ulice regionu w ciągu dwóch lat.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama