Nowy numer 09/2024 Archiwum

Rybnik. Ogródek przy MDPS wspomoże dietę podopiecznych

Owoce: poziomki czy jeżyny oraz zioła, m.in.: lubczyk, estragon zasadzono w ogrodzie przy Miejskim Domu Pomocy Społecznej. Za jakiś czas ogrodowe plony staną się częścią codziennych posiłków pensjonariuszy.

W ogrodzie rybnickiego MDPS-u rozpoczęły się nasadzenia roślin zakupionych ze środków unijnego projektu StratKIT.

Oczy, a docelowo i podniebienia mieszkańców cieszyć będą owoce: (poziomki, jeżyny, maliny, borówki, jagody) oraz zioła: (lubczyk, estragon, mięta, cząber, szałwia i melisa). Za jakiś czas ogrodowe plony staną się częścią codziennych posiłków pensjonariuszy.

W prace ogrodowe związane z nasadzeniem zaangażowali się pracownicy placówki, ale pielęgnacją roślin będą się zajmować sami mieszkańcy. - Pragniemy włączyć pensjonariuszy w ekologiczne uprawy krzewów, niskopiennych drzewek i bylin ziołowych. Owoce i zioła wykorzystane zostaną w kuchni MDPS, a także na warsztatach kulinarnych z mieszkańcami - mówi Piotr Mazurek, dyrektor rybnickiego MDPS.

Jesienią ogród zostanie wzbogacony o kolejne nasadzenia - malinojeżyny, porzeczki, agrest oraz morele.

Projekt StratKIT realizowany jest w ramach programu Interreg Baltic Sea Region, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy