Region. Szkolenia dla lekarzy dotyczące leczenia osób post-COVID

W związku z rosnącą liczbą mieszkańców, którzy po przejściu choroby COVID-19 nie powrócili do pełni zdrowia, w Katowicach organizowane zostanie szkolenie online dla lekarzy POZ dotyczące postępowania w takich przypadkach.

Mamy świadomość, że nieokreślona do tej pory procentowo grupa osób po przebyciu COVID-19 nie powraca do pełni zdrowia. Osoby te wracają do codziennych zajęć, w tym część do pracy, lecz ich wydolność jest ograniczona lub mocno ograniczona. Ten problem będzie w przyszłości dotykał coraz większej liczby osób. Konieczne staje się rozpowszechnienie wśród lekarzy POZ, którzy na co dzień mają kontakt z pacjentami, informacji o sposobach postępowania w takich sytuacjach. Jako miasto chcemy pomóc lekarzom i dlatego organizujemy dla nich cykl szkoleń online - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Bezpłatne szkolenia online dla lekarzy przyjmujących pacjentów w Katowicach poprowadzi prof. Aleksander Sierońm, konsultant krajowy w dziedzinie angiologii, konsultant Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki zdobytej wiedzy przez lekarzy, mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z ich fachowych porad i szybciej powrócić do pełni zdrowia i związanej z nim jakości życia.

Szkolenia odbędą się w dwóch terminach - 15 i 21 kwietnia, w godz. od 16 do 20. Na szkolenie można zgłosić się bezpośrednio w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice do poniedziałku 19 kwietnia.

To niejedyne działanie w trosce o zdrowie katowiczan w aspekcie COVID-19. W Katowicach ruszył projekt "rozRuszamy po covidzie!", skierowany do zaszczepionych katowiczan powyżej 60. roku życia, w którego ramach trener MOSiR odwiedza seniorów i układa indywidualny, prosty zestaw ćwiczeń. Dla tych, którzy na szczepienie jeszcze czekają, MOSiR Katowice przygotował specjalny film pokazujący serię prostych ćwiczeń do wykonania w domu. Trening prowadzą Małgosia i Kamil, instruktorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Wizyta jest bezpłatna, maksymalny czas obecności trenera to 60 minut. Możliwe są 3 wizyty u jednej osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..