Nowy numer 21/2024 Archiwum

Dramatyczne dane

Chorzy na COVID-19 z województwa śląskiego przewożeni są do innych województw.

W ostatniej dobie 26 chorych na COVID-19 mieszkańców woj. śląskiego przetransportowano karetkami do innych województw – poinformowała w piątek rano PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Trafili do szpitali w Chrzanowie (Małopolskie), Kędzierzynie-Koźlu i Głubczycach (Opolskie) oraz Radomsku (Łódzkie). W gotowości do transportu chorych na większe odległości pozostaje 8 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"Do tej pory nie było potrzeby transportowania pacjentów dalej niż do ościennych województw. Nie chcemy narażać chorych na daleki transport, dopóki możemy korzystać z pomocy szpitali sąsiadujących z naszym regionem" – wskazała Alina Kucharzewska.

Według ostatnich danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, na 4891 miejsc przygotowanych dla chorych na COVID-10 w szpitalach woj. śląskiego wolne jest obecnie 884, a na 431 łóżek respiratorowych wolnych pozostaje 56. Na 682 wyjazdy zespołów ratownictwa medycznego w ostatniej dobie aż 515 to wyjazdy do zakażonych koronawirusem. "Niestety, to dramatyczne dane. Coraz więcej osób będzie wymagało hospitalizacji" – powiedziała Alina Kucharzewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy