Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pyrzowice. Meksyk i Dominikana to nowe połączenia dalekodystansowe

Pierwsze bezpośrednie dalekodystansowe loty czarterowe realizowane na zlecenie dwóch dużych biur podróży zrealizowano na przełomie lutego i marca. Jest mowa o kolejnych, które wystartują w marcu.

Pasażerowie polecieli do Cancún w Meksyku oraz do położonych w Dominikanie - Puerto Platy i Punta Cany. Wszystkie trasy obsługiwane są bazującym w Pyrzowicach Boeingiem 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT.

Loty do Meksyku będą obsługiwane w każdy czwartek, do 7 maja włącznie. Trasę do Puerto Platy w Dominikanie Boeing będzie pokonywał raz w tygodniu – w każdą sobotę – do 8 maja bieżącego roku. Trzecią czarterową trasą dalekodystansową, która zadebiutowała w pyrzowickim lotnisku na przełomie lutego i marca, była dominikańska Punta Cana.Te loty będą realizowane co 10-11 dni, do 16 maja bieżącego roku.

– Decyzja biur podróży TUI oraz Rainbow Tours o otwarciu nowych tras z Katowice Airport do Meksyku oraz Dominikany to efekt naszych wieloletnich konsekwentnych działań na rynku przewozów czarterowych. Stuprocentowe wypełnienie na pierwszych rejsach do Cancún, Puerto Platy i Punta Cany dobrze wróży całemu projektowi i potwierdza potencjał pyrzowickiego lotniska w segmencie czarterów. Wierzymy, że duże zainteresowanie nowymi kierunkami utrzyma się i na wakacje z Pyrzowic w odległe zakątki świata będzie można wybrać się nie tylko wiosną, ale także latem. Optymalnie byłoby, gdyby Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT, którym obsługiwane są nowe połączenia czarterowe, na stałe wpisał się w krajobraz Katowice Airport. Myślę, że jest na to spora szansa. Mówiąc o nowych kierunkach, nie można zapominać także o tym, że od prawie roku branża lotnicza zmaga się z największym kryzysem w historii, dlatego każde dodatkowe połączenie ma istotne znaczenie. Każda rejs to przychody, nie tylko dla zarządzającego lotniskiem, ale także dla najemców powierzchni na terminalach, firmy handlingowej, podmiotu dostarczającego paliwo lotnicze, czy też lokalnej społeczności, prowadzącej działalność nastawioną na obsługę pasażerów korzystających z Pyrzowic – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Aktualnie w siatce połączeń czarterowych Katowice Airport, oprócz wspomnianych trzech kierunków dalekodystansowych, znajdują się także: Antalya, Dubaj, Hurghada, Fuerteventura,  Marsa Alam, Teneryfa i Zanzibar. Ponadto w najbliższym czasie planowana jest inauguracja takich tras czarterowych jak: Wyspy Zielonego Przylądka (od 14 marca), Madera (od 23 marca) oraz Taba (od 31 marca). Pod koniec marca na pyrzowickim lotnisku dostępnych będzie w sumie 13 kierunków czarterowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast