Nowy numer 15/2024 Archiwum

Region. Ponad 70 proc. mieszkańców DPS już po szczepieniu

Taką informację przekazały służby prasowe wojewody śląskiego. Szczepionkę przeciwko COVID-19 podano wszystkim, którzy wyrazili taką wolę.

W woj. śląskim szczepieniom przeciw COVID-19 poddano ponad 70 proc. mieszkańców domów pomocy społecznej, którzy wyrazili taką wolę – poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Dodała, że w 16 DPS-ach szczepienia przesunięto na późniejszy termin, bo pojawiły się tam ogniska zakażeń. Choruje w sumie 121 pensjonariuszy.

W poniedziałek w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 80 lat. W woj. śląskim jako pierwszy preparat ma przyjąć w szpitalu tymczasowym w Katowicach Włodzimierz Czechowski – przedstawiciel władz Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Gminy województwa śląskiego organizują transport dla seniorów, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do wybranego punktu szczepień.

W szpitalach nadal szczepiony jest personel medyczny. W jednym z większych i w regionie – w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach od 4 stycznia zaszczepiono 1350 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy