Nowy numer 09/2024 Archiwum

Festiwal kolęd w Będzinie - w niedzielę koncert galowy online

Festiwal w Będzinie, który jest prawdopodobnie największym na świecie przeglądem kolęd i pastorałek, zakończy się koncertem galowym w niedzielę 10 stycznia bez udziału publiczności. Będzie jednak transmisja online.

Z powodu pandemii organizatorzy 27. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie zdecydowali o rezygnacji z planowanych przesłuchań finałowych. Składające się z profesorów uczelni muzycznych jury od czwartku do soboty 7-9 stycznia odsłucha jedynie wcześniej nadesłane nagrania i na ich podstawie wyłoni zwycięzców.

Obrady jury będzie można oglądać na żywo na festiwalowej stronie mfkip.pl. Będzie tam można też zobaczyć filmy z nagraniami kolęd i pastorałek, nadesłane przez uczestników - zespoły, chóry, duety i solistów. - Na żywo będziemy także zapowiadali wykonawców. Przesłuchania w dniach 7-9 stycznia (czwartek-sobota) będą odbywały się w następujących blokach: 9.00-10.45, 11.00-12.45, 15.00-16.45 oraz (tylko w czwartek i piątek) 19.00-20.30. O godz. 16.45 codziennie zaprosimy na rozmowę na żywo z członkiem komisji - zapowiadają organizatorzy.

Z rzeczywistym udziałem wykonawców odbędzie się Koncert Galowy. Będzie on transmitowany na żywo w niedzielę 10 stycznia o godz. 16.

W przesłuchaniach finałowych będzie uczestniczyło 140 wykonawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu i Włoch. Przysłali oni nagrania 321 utworów. Warunek był taki, że nagranie kolęd lub pastorałek musiało być zrealizowane bez cięć i montażu. Wcześniej w eliminacjach wzięło udział 1,2 tys. wykonawców.

Więcej na stronie mfkip.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy