Nowy numer 15/2024 Archiwum

Co zamiast Orszaków Trzech Króli? Są propozycje gier miejskich

Orszaki Trzech Króli w tym roku nie odbędą się z powodu pandemii. W Katowicach i Świętochłowicach będzie jednak można wziąć udział w grach miejskich!

6 stycznia na terenie Katowic odbędzie się fabularna, edukacyjna gra miejska "Posłańcy Trzech Króli". Jej uczestnicy będą rozwiązywać zagadki i łamigłówki nawiązujące do miejsc i budynków o chrześcijańskim rodowodzie, wyznaczą przez śródmieście Katowic trasę do żłóbka dla docierających do miasta Trzech Króli.

Gra jest bezpłatna i aby wziąć w niej udział, wystarczy smartfon z dostępem do internetu, kartka i coś do pisania. Pytania będą znajdywały się w specjalnie przygotowanej na tę okazję aplikacji.

Fabuła gry jest zbudowana w taki sposób, by grający dowiedzieli się kilku ciekawych, nieoczywistych historii o odwiedzanych lokalizacjach. Każdy, kto chciałby zarejestrować swój udział, może to zrobić przez stronę internetową orszakkatowice.pl, rejestracje są przyjmowane do środy 6 stycznia do 8.00 rano.

W poprzednich latach Orszak Trzech Króli gromadził nawet 6 tys. wiernych, którzy idąc ulicami miasta śpiewali kolędy i uczestniczyli w przygotowanych przedstawieniach jasełkowych. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, taka forma świętowania nie była możliwa, dlatego organizatorzy orszaku zapraszają do nieco innej, bardziej kameralnej, ale ciekawej formy spędzenia tego święta.

Udział w innej akcji proponuje Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Zaprasza na "Spacer Orszakowy" oraz do odwiedzenia szopki bożonarodzeniowej na placu ks. Leopolda Raabe przy kościele ewangelickim  w Świętochłowicach. Spacer 6 stycznia od 13.00 do 17.00 będzie połączony z grą terenową "Orszak Trzech Króli". Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą własnych długopisów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy